انتخاب بهترین سنگ برای کف سالن

انتخاب بهترین سنگ برای کف سالن

در ادامه بررسی کاربری سنگ های ساختمانی و همچنین معرفی تنوع نوع،در این بخش قصد داریم به صورت تخصصی سنگ مناسب برای کف سالن را بررسی کرده و همچنین بر اساس بازه رنگ،به معرفی برندهای مطرح در بازار بپردازیم.سنگ ساختمانی،یک محصول طبیعی است که صفت مشخصه آن را نوع و ترکیب مواد معدنی تشکیل دهنده آن تعیین می کند.سنگ های ساختمانی در بین تمام مصالح ساختمانی که از جایگاه برجسته ای برخودار است.مواد تشکیل دهنده آن ویژگی های منحصر به فردی دارند که می توانند بایکدیگر و بسیاری از مواد معدنی دیگر ترکیب شوند و این خصوصیات موجب شده تا کاربری هر نوع سنگ برای بخش خاصی از ساختمان تعریف شود.

همانطور که در پاراگراف ابتدایی نیز اشاره کردیم،سنگ های ساختمانی با توجه به تنوع نوع و رنگ گسترده ای که دارند،سالین متوالی است که به عنوان پرتقاضاترین و محبوب ترین متریال ساختمانی جهت استفاده در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار گرفته که در این بین می توان به کف سالن نیز اشاره کرد و همواره یکی از چالش های پیش روی طراحان و معماران ،انتخاب بهترین سنگ برای کف سالن است.

سنگ مرمریت یکی از کاربردی ترین سنگ های ساختمانی جهت استفاده در کف سالن است . برای این نوع سنگ برندهای متعددی وجود دارد که در این بین می توان به مرمریت دهبید،آباده،هرسین و صلصالی اشاره کرد.عمدتا از سنگ های مرمریت با بازه رنگ کرم و سفید در طراحی های داخلی معماری ایرانی استفاده می شود و در این بین می توان زمینه رنگ مشکی و طوسی را نیز نام برد که یکی از برندهای مطرح آن،سنگ لاشتر نام دارد.در انتخاب بهترین نوع مرمریت،علاوه بر توجه به زیبایی سنگ،باید فاکتورهایی چون مقاومت بالا در برابر ضربه و سایش را نیز در نظر گرفت زیرا کف سالن به عنوان پرترددترین بخش داخلی ساختمان است.

سنگ های چینی نیز بعد از مرمریت به عنوان کاربردی ترین سنگ ساختمانی جهت استفاده در کف سالن به شمار می آیند و همانطور که در تصویر ابتدایی این محتوا مشاهده می کنید،سنگ به کار رفته از نوع چینی است. این نوع سنگ از زمینه رنگ سفید مایل به خاکستری برخوردار است و از برندهای مطرح بازار نیز می توان به چینی قروه،ازنا،الیگودرز و نیریز اشاره کرد. عمدتا سنگ های چینی در ابعاد اسلب ،80*80 و 60*60 فرآوری می شوند.


فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09121885487