کاربرد سنگ‌های ساختمانی چگونه است

کاربرد سنگ‌های ساختمانی چگونه است

سنگ های ساختمانی به عنوان جزیی جدایی نشدنی در صنعت ساخت وساز بوده و در این سال ها متریال های زیادی جهت جایگزینی آن ارائه شده ولی در پایان این سنگ بود که در این رقابت پیروز شد.از زمان قدیم از سنگ ها به دلیل دوام و مقاومت زیاد آنها در احداث ساختمان ها و بناهای مهم استفاده می شد.حتی سنگ تعیین کننده معماری یک منطقه نیز بود.

مهمترین کاربری که برای سنگ می توان مطرح کرد،پوشش دی.ارهای داخلی و بیرونی ساختمان است. اکثر دیوارهای داخلی که با سنگ پوشانده می شوند مرتبط به ساختمان های عمومی ،ادرای ،فروشگاهها و سالن های غذاخوری ،هتل ها و ... می باشند. سنگ مورد استفاده برای دیوار داخلی ساختمان باید از خصوصیاتی از قبیل : تخلخل کم،جلاپذیری بالا،رنگ و ظاهری خوب،قابلیت شستشو و دوام در برابر شوینده ها و موارد این چینی برخوردار باشد.

البته به صورت تخصصی تر زمانی که شما قصد دارید از سنگ در نمای داخلی استفاده کنید،گزینه های متعددی برای شما وجود دارد و براساس میزان بودجه و زمینه رنگی که در نظر گرفته اید می توانید به انتخاب سنگ مورد نظر خود بپردازید. این واحد تولیدی به صورت تخصصی به تولید مرمریت آباده می پردازد و شما می توانید جهت دریافت قیمت مرمریت آباده با ما در تماس باشید.

ار دیگر کاربری سنگ های ساختمانی می توان به استفاده آنها در کف و پلکان اشاره کرد.همواره به کاربردن سنگ جهت استفاده در کف و پلکان با توجه با هاین که در معرض ضربه و سایش قرار دارد،باید از یک سری خصوصیت مرتبط برخوردار باشد که عبارت انداز:محکم و سخت،مقاومت سایشی بالا،تنوع رنگ،قابلیت برش در یک جهت،قابلیت شستشو و مقاوم در برابر مواد شوینده و سایر خصوصیاتی که همگی برای یک سنگ ساختمانی که در کف و پلکان مورد استفاده قرار می گیرد باید وجود داشته باشد.

همچنین زمانی که قصد دارید از سنگ ساختمانی در نمای ساختمان استفاده کنید باید به نوع آب وهوای منطقه توجه ویژه ای داشته باشید و از سنگ استفاده کنید که کاملا با آن شرایط آب و هوایی سازگار باشد.


فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09121885487