سنگ مرمریت در تهران

سنگ مرمریت در تهران

در این بخش قصد داریم به بررسی سنگ مرمریت در تهران بپردازیم. شهر تهران به عنوان پر جمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران و مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. این شهر دارای اقلیم نیمه خشک است و با توجه به پایتخت سیاسی ، تجاری و اقتصادی بودن آن موجب شده به عنوان یکی از کلان شهرهای ایران به شمار آید و نیاز به مسکن به عنوان یکی از نیازهای اساسی در این شهر مطرح است. قطب صنعت ساخت وساز کشور در تهران قرار گرفته و به موازات آن نیز بیشترین مصالح ساختمانی در این شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل مرمریت در تهران به عنوان یکی از پرتقاضاترین سنگ‌های ساختمانی از طرف خریداران به شمار می‌آید.

خریدوفروش مرمریت در تهران هم از طریق انبارها و هم از طریق سنگبری در تهران صورت می‌گیرد اما در این بین می‌توان به تعداد بالا سنگفروشی در تهران نیز اشاره کرد. از مزیت‌های مرمریت می‌توان به تنوع رنگ ان اشاره کرد که در این بین می‌توان به بازه رنگ کرم،سفید، مشکی ،قرمز ،زیتونی و... اشاره کرد و به نسبت برای هر کدام از آن‌ها می‌توان معادن متعددی را در ایران یافت.

قیمت مرمریت در تهران به عوامل متعددی بستگی دارد و در این بین می‌توان به ابعاد ، ضخامت ،نوع مرمریت و همچنین رنگ آن اشاره کرد که هر کدام به صورت مستقیم بر قیمت نهایی محصول تاثیر گذار است. سنگ مرمریت نوعی سنگ آهک رسوبی  ولی  سنگ چینی توده سنگ‌های آهکی یا دلومیتی هستند که با درجه حرارت و فشار، دوباره متبلورمی شوند. سنگ مرمریت در محیط‌های سرپوشیده دوام و ماندگاری بالاتری نسبت به فضا‌های باز دارند ولی سنگ چینی برای نما و فضای خارجی کاملاً فنی و صحیح است. 

به خاطر دلایل ذکر شده برای نصب سنگ‌های مرمریت از روش نصب خشک یا اسکوپ کردن استفاده می‌شود. رنگ سنگ‌های مرمریت عموما سفید است ولی به دلیل وجود کانی‌های رنگی، آن‌ها در رنگ‌های دیگری نیز یافت می‌شوند. سنگ‌های مرمریت نسبت به سنگ‌های تراورتن از تراکم بیشتری برخوردار هستند و کانی‌های تشکیل دهنده آن‌ها دارای چگالی نسبتا زیادی هستند به همین خاطر این نوع سنگ‌ها وزن مخصوص زیادی دارند.

معماری داخلی ساختمان به ایجاد فضایی می‌پردازد که علاوه بر حفظ زیبایی و کارآمدی ، با خود آرامش را نیز به همراه داشته باشد. بنابراین توجه به طراحی نیاز به تخصص در معماری داخلی داشته و در این بین نقش متریال‌های ساختمانی نیز چندین برابر است. یکی از متریال‌های کاربردی سنگ‌های ساختمانی بوده و در این بین کاربردی‌ترین نوع سنگ جهت استفاده در نمای داخلی ساختمان ، سنگ مرمریت می‌باشد که با توجه به تنوع رنگ و طرح و همچنین طبیعی بودن موجب شده استفاه آن در ساختمان‌های تهران حداکثری باشد.
سنگ‌های مرمریت به خاطر مصرف سگمنت کمتر، مصرف لقمه ساب کمتر و قابلیت شکستگی که دارند از قیمت تمام شده نسبتا کمتری در مقایسه با گرانیت‌ها برخوردارند. از انواع سنگ‌های مرمریتی که در کشورمان تولید می‌شود، می‌توان به: مرمریت جوشقان، سنگ دهبید فارس، مرمریت خوبسنگان، مرمریت چهرک بونات، مرمریت هرسین، مرمریت نجف آباد، مرمریت بابا حیدر، آهک پلاژیک و مرمریت گاو نشان اشاره کرد. ذخائر این نوع سنگ در کشورمان 165 میلیون تن می‌رسد که نسبت به ذخایر مرمریت ایتالیا و ترکیه بیشتر است.
 


فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09121885487