چگونه از سنگ مرمریت در طراحی داخلی نمای ساختمان استفاده شود

چگونه از سنگ مرمریت در طراحی داخلی نمای ساختمان استفاده شود

چگونه از سنگ مرمریت در طراحی داخلی نمای ساختمان استفاده شود

این امکان وجود دارد که کاربرد‌های سنتی هر مصالحی با کاربرد‌های نوین آن تفاوت داشته باشد و به عنوان مثال: سنگ مرمریت همیشه به عنوان سنگی زیبا و ارزشمند در ذهن مردم تداعی می‌شود اما متاسفانه در دهه‌های اخیر استفاده از آن در طراحی‌های داخلی ساختمان کم شده است. بیشتر مردم مرمریت را المانی از طراحی اتاق‌های بزرگ با فضایی سنگین، که از کف تا سقف با سنگ پوشیده شده و اتاق پر از مجسمه‌های بزرگ است می‌دانند.


چگونگی استفاده از سنگ مرمریت در طراحی داخلی


این تصوری است که از کاربرد سنتی سنگ مرمریت در ذهن مردم شکل گرفته است اما در طراحی داخلی نوین، کاربرد‌های آن بسیار متفاوت می‌باشند. با درنظر گرفتن ارزش و کیفیت سنگ دهبید مرمریت، طراحان داخلی نوین استفاده از این نوع سنگ را به طراحی داخلی بازگردانده اند به این منظور از این نوع سنگ در طراحی داخلی به صورت اندک استفاده می‌شود که بیش از حد در دید نباشد. اولین نوع استفاده از مرمریت در طراحی داخلی نوین، طراحی ستون‌های مرمریتی برای جداسازی فضا هاست که با توجه به رواج طراحی فضا‌های بدون مرز با حذف دیوار‌ها در فضا‌های داخلی ساختمان ها، من جمله از واحد‌های کوچک و بزرگ کاربردی به نظر می‌رسد.سنگبری ایرانیان به تولید تخصصی مرمریت آباده در شهرک صنعتی رضوانشهر می‌پردازد و شما می‌توانید جهت دریافت قیمت مرمریت آباده در تهران با ما در تماس باشید.


سنگ مرمریت در طراحی داخلی ساختمان ها


در این گونه طراحی عوامل جداسازی دیگر دیوار‌ها نیستند و المان هایی مثل همین ستون‌های مرمریتی می‌تواند جداکننده تلقی شوند. الزامی برای پر زرق و برق بودن این ستون‌ها وجود ندارد همچنین نیاز نیست که ستون‌ها از کف تا سقف کشیده شوند بلکه می‌شود آن‌ها را به گونه ای ساخت که نیم قد دیوار تا کف زمین امتداد یابند و کاربرد جداساز را داشته باشند. این کاربرد میتواند نشان دهنده‌ی آن باشد که اگر هم زمان هم دیوار و هم کف از مرمریت پوشیده شوند، فضا سرد و سنگین شده و کاربرد نوین آن از دست می‌رود. در این روش کاربرد می‌توان مرمریت را در آشپزخانه، پشت سینک ظرفشویی، اتاق ناهارخوری و قرنیه‌های پهن حمام به کار برد. 
 


فرم ارسال نظر

مشاوره رایگان : 
09121885487